מחלת תאי חרמש 03.04.2024

נקודת מבט של אחיות: מתן משככי כאבים לילדים עם מחלת תאי חרמש

סקר אחיות בירדן: היבטים קריטיים ואתגרים בניהול הטיפול בכאב בקרב ילדים עם מחלת תאי חרמש

טיפול בילדים באשפוז. אילוסטרציה

במחקר מבוסס סקר שהתמקד בבחינת נקודות המבט של אחיות על ניהול כאב עבור ילדים עם מחלת תאי חרמש (SCD) בירדן, במיוחד במהלך משברים חוסמי כלי דם, נבחנו תובנות לגבי האתגרים והעמדות בהיבט קריטי זה של הטיפול.

במחקר שממצאיו פורסמו לאחרונה בכתב העת Pain Management Nursing, החוקרים ביקשו לבחון כיצד אחיות תופשות את האחריות שלהן ואת האתגרים העומדים בפניהן במתן טיפול משכך כאבים לילדים עם מחלת תאי חרמש, במיוחד במהלך פרקים של כאב ממקור כלי דם.

החוקרים השתמשו בסקר מובנה ודיווח עצמי כדי לאסוף נתונים מ-298 אחיות, תוך יישום סטטיסטיקות תיאוריות והסקות כדי לפרש את התגובות. הסקר הגיע לאחיות העובדות בעשר מסגרות של בתי חולים בצפון ובמרכז ירדן, במטרה לכסות קשת רחבה של חוויות ועמדות.

מתוצאות המחקר עולה כי בעוד של-77% מהאחיות היתה השקפה חיובית על הטיפול בילדים עם מחלת תאי חרמש, 65% הביעו תסכול במהלך האפיזודות הכואבות של הילדים והצביעו על עומס עבודה ומגבלות זמן כמכשולים מרכזיים בניהול יעיל של טיפול במשככי כאבים. יש לציין שחינוך מובנה בניהול כאב וניסיון סיעודי רב יותר היו קשורים ליותר ביטחון במתן משככי כאבים אופיואידים לחולים אלה.

החוקרים סיכמו כי שיפור ההשכלה וההבנה של האחיות בטיפול בכאבי מחלת תאי חרמש חיוני כדי לטפל טוב יותר במשברים התכופים והמנוהלים בצורה לא מספקת בילדים החולים. מחקר זה שופך אור על החשיבות של התייחסות לעמדות של אחיות ומתן תמיכה והכשרה נאותה לשיפור שיטות הטיפול בכאב לילדים עם מחלת תאי חרמש.

מקור:

Abdel Razeq NM, Ali RA, Aqel A, Pack-Mabien AV, Sabbah EA, Qadiri IA, Aldasoqi KY. Nurses' Attitudes Concerning Analgesia Administration for Pediatric Patients with Sickle Cell Disease in Jordan: A Cross-Sectional Study. Pain Manag Nurs. 2024 Feb;25(1):e29-e36. doi: 10.1016/j.pmn.2023.08.001. Epub 2023 Aug 28. PMID: 37648575.

נושאים קשורים:  עמדות של אחיות,  מחלת תאי חרמש,  ניהול כאבים,  משברים חוסמי כלי דם,  טיפול בילדים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו